(067) 588-58-18 (066) 557-07-07 Замовити дзвінок

м.Львів, вул. Люблінська,104 навпроти ресторану “Шекспір”

Про необхідність правильного використання сезонної автомобільної гуми сказано багато.
Всі знають про те, що при температурі навколишнього повітря, що переходить вгору або вниз через позначку в 7 градусів С, машину слід перевзути в шини, що відповідають сезону.
Як відрізнити зимову гуму від літньої?
Фізичні та хімічні властивості Зимова гума відрізняється від літньої на дотик - вона значно мякша, оскільки в її складі процентний вміст каучуку вище, ніж у шин, призначених для літньої експлуатації.
Під час руху при низьких температурах зимова гума прогрівається, стаючи мякою і еластичною, забезпечуючи надійне зчеплення з дорогою.
У разі використання зимової гуми в літній сезон, вона починає в буквальному сенсі слова плавитися, наражаючись посиленому зносу. Літні шини, навпаки, мають властивість псуватися при їзді в умовах високої температури навколишнього повітря, зберігаючи свою жорсткість і форму.
У холодну пору року літня гума стає надзвичайно твердою, через що площа контакту покришки з дорожнім покриттям істотно зменшується, погіршуючи стійкість автомобіля на дорозі і збільшуючи ймовірність втрати управління.
Форма і малюнок протектора Основною відмінною рисою зимових шин від літніх є наявність на поверхні їх протекторів шипів. В цьому випадку можна не сумніватися, перед вами - зимова гума. А якщо шини нешиповані? Про що розповість форма і малюнок протектора. Зимова гума, на відміну від літньої, має більш глибокий протектор. Малюнок протектора зимових шин має діагональну структуру з розвиненою мережею каналів для відведення води, внаслідок чого дуже схожий на силует ялинки (європейський тип шин) або ж складається з великої кількості ромбоподібних фігур, розміщених один від одного на пристойній відстані (скандинавський тип). Наявність великої кількості тонких прорізів (ламелей) на поверхні протектора і потужних грунтозачіпників на периферії безпомилково вкажуть на те, що така шина призначена для експлуатації в зимову пору року. Що стосується літніх покришок, виступи її протектора мають велику площу, малюнок має менш хитромудру форму, а ламелі на поверхні протектора або відсутні зовсім, або присутні в незначній кількості. Маркування та умовні позначення На бічній поверхні зимової шини в обовязковому порядку нанесена маркування позначками M + S, M & S, MS, написів Mud + Snow або Winter. Часто зустрічається позначення зимової гуми у вигляді значка сніжинки. Якщо подібних позначень на шині немає або на ній єпіктограма у вигляді сонця, така шина - річна. Існує ще всесезонна гума з маркуванням Allweather або Anyseason. Такі шини призначені для експлуатації в кліматичних умовах з мінімальними перепадами температур і більше підходять для використання в західній або південній частинах Європи.